Зеленский ампутировал правую руку Баканова за то, что «не сходилась математика» — экс-замгенпрокурора

https://i.ytimg.com/vi/luca5RXG3mg/maxresdefault.jpg

Увольнение А.Наумова с должности руководителя службы внутренней безопасности СБУ является неординарным событием, которое будет иметь существенные (в т. ч. снаружи невидимые) последствия не только в правоохранительной сфере. Это событие нельзя измерять формальным статусом Наумова как руководителя одного из многих подразделений центрального аппарата СБУ (укр.).

Такой прогноз озвучил сегодня в Фейсбуке бывший заместитель генпрокурора Виктор Трепак.

В тему — Зеленский выгнал двух генералов СБУ: Баранецкого и Наумова — источник

Річ у тім, що Наумов мав особливий статус в СБУ. Під нього Управління внутрішньої безпеки було перетворене в Головне управління внутрішньої безпеки з передачею йому нових повноважень, у т. ч. тих, які не притаманні службі внутрішньої безпеки.

Воно стало ключовим у системі СБУ з можливістю впливати буквально на все, що відбувається в Службі. Серед іншого, цей підрозділ почав опікуватися питаннями протидії контрабанді.

Більше того, служба внутрішньої безпеки, яка покликана головним чином забезпечувати захист співробітників СБУ і протидіяти зловживанням з їх боку, фактично зайняла головне місце в питаннях протидії контрабанді.

«Люди Наумова» очолили підрозділи з протидії контрабанді в центральному апараті СБУ та її територіальних органах. Це при тому значенні, яке контрабанда має для української економіки та політики.

У свій час я очолював службу внутрішньої безпеки СБУ і добре знаю можливості цього підрозділу. За Наумова ці можливості були значно збільшені і посилені. За своїм фактичним статусом Наумов був в СБУ людиною № 1. Без його участі у Службі не відбувався жоден важливий процес.

Він вирішував питання, яке не під силу було вирішити навіть заступникам голови СБУ. Цей карт-бланш Наумову надав особисто голова СБУ І.Баканов, що пояснюється їхнім давнім знайомством та тісними стосунками.

Під час роботі на посаді заступника генпрокурора я мав можливість переконатися у тому, що Наумов в СБУ має особливий статус, який вочевидь не співпадає з його посадою.

Тому звільнення Наумова є далеко не рядовим кадровим рішенням. Це звільнення кардинально змінює ситуацію в СБУ. Для такого звільнення мало відбутися щось надзвичайне – настільки важливе, що переважило «життєву необхідність» Наумова для Баканова.

Наразі висуваються дві головні версії звільнення Наумова.

загрузка...

Перша пов’язана з можливою зміною посади Бакановим – Іван Геннадійович намірився очолити іншу державну структуру, в яку завчасно «відкомандировує» свою довірену людину. Адже вже давно точаться розмови про бажання Баканова очолити новий правоохоронний напрямок – наприклад, стати генеральним прокурором.

Друга версія полягає у тому, що Наумова просто позбавляються. Добре поінформовані у внутрішній кухні СБУ джерела припускають, що причиною стала втрата довіри до Наумова. Але не з боку Баканова, для якого Наумов є «найближчим і найдорожчим» соратником. А з боку офісу президента, де виявили, що в певних процесах, якими опікується Наумов, «не сходиться математика».

В тему:

Кто является «Ермаком» у Баканова, делающим всю грязную и коррупционную работу — Лерос

«Кошелек Баканова» получил от Зеленского звание бригадного генерала СБУ — Бутусов

Формально рішення про призначення/звільнення керівника служби внутрішньої безпеки належить до компетенції голови СБУ. Але у випадку із звільненням Наумова, виходячи із його стосунків з Бакановим, це рішення мала прийняти інша особа. Такою особою міг бути лише президент Зеленський, який керувався матеріалами, які йому на стіл поклало керівництво одного з правоохоронних органів, що конкурує з СБУ у питаннях «протидії контрабанді». Голові СБУ Баканову залишалося покоритися волі президента і формалізувати його рішення своїм наказом.

Треба розуміти, що наразі йде підкилимна війна керівництва офісу президента і керівництва Служби за контроль над митницею. Звільнення Наумова може бути першим значимим і знаковим результатом такої війни. На прийняття рішення по Наумову могла вплинути також діяльність одного відомого контрабандиста, який останнім часом істотно посилив свій вплив на контрабандні процеси і кадрові призначення у цій сфері.

Все стане зрозумілим з того, куди піде Наумов і що буде з «його людьми», які розставлені на багатьох ключових посадах в СБУ (чи вони залишаться, чи їх почнуть «зачищати»).

На мій погляд, Баканов зробить усе, щоб зберегти Наумова – надто він йому «потрібний і дорогий». Наумов не лише надто багато зробив для Баканова, але й надто багато знає. Дозволю собі припустити, що Баканову навіть складно уявити, що він буде керувати СБУ чи в перспективі іншим органом без такої людини як Наумов. Багато хто в Службі називає Наумова «головою і руками» Баканова.

Логічно, що президент Зеленський мав би висловити Баканову претензії з приводу недотримання тих гарантій, який останній давав щодо Наумова. Але, думаю, що Іван Геннадійович знайшов переконливі аргументи, щоб переконати Володимира Олександровича обмежитись «мирним» звільненням Наумова. З перспективою використати його здібності та вміння на новій відповідальній ділянці. Як не як, а Наумов тривалий час був членом однієї «команди» («сім’ї»). А своїх такі команди, як відомо, не здають.

В тему — Виктор Трепак: Украина — заложник олигархов, главный олигарх — Порошенко, — «Зеркало недели»

 


загрузка...
загрузка...