Зеленский поддерживает режим Лукашенко: доказательства — журналист «Схем»

Возможно, это изображение (6 человек и люди стоят)Почему я считаю, что президент Зеленский поддерживает режим Лукашенко (укр.)?

Такой вопрос задал сегодня в Фейсбуке известный журналист Михаил Ткач (работает в программе «Схемы») и сам же на него ответил.

На минулому тижні соратника Медведчука Тараса Козака оголосили в розшук і навіть суд дав дозвіл на його затримання.

Хоча Тарас Козак залишив Україну, вилетів до Мінська, а звідти до Москви 24 лютого. Він би, можливо, і не вилетів, але хтось вирішив, що спочатку треба ввести санкції проти Тараса Козака, потім почекати три місяці, а вже зараз оголосити підозру. Одразу підозру, підписку про невиїзд і санкції, напевне, не за сценарними канонами. Тому що це одна серія, а не дві.

Так от. Після накладення санкцій Козак втратив можливість відвідувати Москву на своєму гольфстрімі. А оскільки припинити літати до Москви Козак не міг, бо у нього там бізнес, квартира, квіти поливати треба, то Тарас Козак отримав можливість літати іншим літаком. Борт люб’язно надав білоруський олігарх Микола Воробей. Більше того Козак здійснював перельоти разом з менеджерами Вороб‘я. Так, після потрапляння під санкції Козав злітав до Москви два рази. Перший раз з Ренатом Кузьміним 14 лютого з поверненням 19. Вдруге Козав зайшов на літак 24 лютого. За інформацією наших джерел літак з Козаком розвернули, вже коли той вирулював на зліт. Козака з іншими пасажарими повернули до терміналу. Але згодом всіх відпустили до літака і відпустили до Мінська, а звідти літак полетів до Москви. Козак, напевне, в ці хвилини нічого хорошо не відчував, тому вирішив не випробовувати удачу і залишився в Росії (страна-агрессор — согласно Закону Украины от 20.02.18).

Возможно, это изображение (1 человек и карта)

Возможно, это изображение (2 человека и текст)

Той самий Воробей-літак-Козак отримав лише в одному українському проекті 320 мільйонів гривень або 11 мільйонів доларів.

Таку суму на «Великому будівництві» – проєкті, який промотує особисто президент Зеленський – заробили структури пов‘язані з… білоруським олігархом Миколою Вороб‘єм.

В тему — Приближенный к Лукашенко и Медведчуку олигарх заработал 320 млн грн на «Большом строительстве» Зеленского — «Схеми». Видео

Втім, Liubomyra Remazhevska з‘ясувала, що білоруський завод Вороб‘я постачає український компанії його сина бітум – один з основних компонентів для виготовлення асфальту. Цей бітум ця компанія, у свою чергу, потім продає фірмам, залученим до «Великого будівництва». Причому, як ми встановили, продає із суттєвою націнкою.

Бітума у світі мало, а доріг в Україні багато. Тому проект президента Зеленського дуже залежить від режиму Лукашенка.

Однак це не єдиний випадок, коли Лукашенко (власне, його олігарх) підіграв Медведчуку і далеко не єдиний випадок, коли українська влада закрила очі на діяльність в Україні білоруського олігарха, який є стовпом режиму, що вчора скоїв черговий злочин.

загрузка...

— Пам‘ятаєте влада наклада санкції на три медведчуківські телеканали? Вгадайте, через рахунки якого білоруського банку соратник Медведчука Козак придбав інформаційні телеканали 112 та НьюзВан? Вгадали — Вороб‘я.

Ну, надав він літак. Ну, надав банк для рахунків грошей незрозумілого походження. Що ж тепер на нього санкції РНБО накладати? Зараз вори в законі на часі.

Летимо далі.

— Режим Лукашенка, як відомо, плаский і стоїть на трьох… олігархах. Один з них — Микола Воробей — перебуває під санкціями в ЄС після президентських виборів в Білорусі в 2020 році, але і досі не потрапив під санкції в Україні, хоча у нього тут не просто бізнес, а імперія.

А ось і вона:

— Воробей володів частиною того самого продуктопроводу «Прикарпатзахідтранс» разом з Медведчуком, який держава націоналізувала рішенням РНБО. Секретар РНБО Данілов збирався розібратись, як у приватних руках опинився стратегічний об‘єкт, завдяки якому дизель з Росії та Білорусії рекордними об’ємами побіг до України та Європи. Але поки мовчить.

— Воробей продовжує заробляти на цій трубі. Як свідчать дані, які «Схеми» отримали від джерел на митниці, у січні 2021-го прокачку білоруського дизеля через нафтопродуктопровід розпочала вже знайома NT Marine – естонська фірма, що займалася поставками нафтопродуктів підсанкційного заводу Медведчука в Україну. Фірма пов’язана із самим білоруським олігархом. Більше того, NT Marine продовжила розмитнювати дизель і після арешту труби.

— Пригадуєте російський нафтопереробний завод родини Медведчука? Ми раніше розповіли вам, що сім’я кумів Путіна отримала контроль над ним фактично за безцінь — кілька тисяч євро – і якраз у ті дні, коли тривала силова анексія українського Криму. Через цей завод у РНБО простежили зв’язок Медведчука, Козака з постачанням нафтопродуктів на окуповані території – і запровадили санкції. Ми (а конкретно Maksym Savchuk, а не РНБО та СБУ) встановили, що компанії з орбіти цього Вороб‘я протягом 2018-2020 років співпрацювали з тим самим «Новошахтинським заводом нафтопродуктів» (тобто, якраз тоді, коли його контролювало подружжя Медведчук-Марченко) – і доставляли його продукцію в Європу та Україну.

— Близько 40% з усього дизельного палива в Україну завозять з РФ. І майже половину з нього залізницею імпортує через Білорусь саме «БелКазТранс» олігарха Вороб’я.

Ви будете сміятись, але і це ще не все.

— Воробей везе з Росії в Україну ще й вугілля. У березні 2020 року ситуація з прямим імпортом російського вугілля з РФ до України була розблокована – тільки за однієї умови. За даними співрозмовників «Схем» у підприємницьких структурах, тепер найбільші імпортери мають при цьому користуватись експедиторськими послугами визначеної компанії. Її назва – «БелКазТранс Україна». Це українська фірма сина Миколи Вороб’я. І тому такі люди як Ахметов і Пінчук вимушені платити Вороб‘ю, щоб доставити вугілля в Україну.

А тепер давайте зафіксуємо декілька моментів:

— депутат правлячої фракції президента Зеленського Шевченко не був з неї виключений після того як полетів на зустріч з Лукашенком.

В тему — Ватный «слуга» Шевченко встретился с Лукашенко: «Вас не просто уважают, а любят и ценят в Украине»

Возможно, это изображение (1 человек и стоит)

— Лукашенко використав цю зустріч для того, щоб легітімізувати свій самопроголошений статус, оскільки депутат Шевченко — представник фракції президента Зеленського, президента демократичної європейської країни, якій багато хто на міжнародній арені симпатизує і підтримує. Лукашенко, якому зараз на офіційному рівні можуть потиснути руку лише інші диктатори або їх свита, отримав картинку для впливу в тому числі на білорусів.

— Вчора Лукашенко знову і вкотре здійснив злочин і в результаті провокації і погроз військовим літаком змусив здійснити посадку пасажирського борту ренейр із засновником і керівником опозиційного медіа NEXTA Романом Протасевичем, завдяки якому білоруси і світ могли бачити і документувати злочини Лукашенка проти мирного населення в період виборів і після них. Лукашенко добре усвідомив загрозу і тому нещодавно заборонив знімати відео на простестах і акціях.

— Депутат президентської фракції Шевченко вчора знову публічно підтримав режим Лукашенка за цю операцію і лише сьогодні з‘являється повідомлення про те що Шевченка нарешті виключили з фракції.

В тему — Мудака Шевченко выгнали из фракции «Слуга народа»

— Українська влада не накладає санкції на білоруського олігарха Вороб‘я, хоча випадків його бізнесової співпраці з Медведчуком більше, ніж дехто з нас буває на свіжому повітрі.

— За рахунок бізнесу в нашій країні Воробей і далі має змогу фінансувати режим Лукашенка, який змушує пасажирські літаки здійснювати посадку у Мінську задля того щоб Лукашенко міг розправитись з представником опозиційного медіа, єдиний злочин якого інформування суспільства.

Всім продуктивного тижня!

***

Фотогафии от Михаила Ткача


загрузка...

Комментарии 2

  • Это все слова и эмоции, а копии докуметов глянуть как? Или верить написаному?

  • Совковый клоун может поддерживать кого угодно. Потому что ссцыкун, трепло и жидяра.

загрузка...