Четвертая волна коронавируса в Украине может быть еще более угрожающей — Радуцкий

https://static.ukrinform.com/photos/2020_01/thumb_files/630_360_1580387284-973.jpg

В Украине еще не завершилась третья волна пандемии коронавируса, однако уже необходимо готовиться к четвертой, которая может быть более угрожающей из-за новых штаммов коронавируса.

Об этом около часа назад в Фейсбуке написал глава парламентского комитета по вопросам здоровья нации Михаил Радуцкий.

Он сообщил, что традиционно сезон активного распространения вирусных заболеваний начинается осенью.

«Ученые прогнозируют, что четвертая волна может быть более угрожающей из-за распространения новых штаммов коронавируса», — заявил Радуцкий.

Полный текст:

— Третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад. У країнах ЄС фіксують зменшення кількості хворих та зниження рівня госпіталізації.

У Польщі на піку третьої хвилі (кінець березня) виявляли до 32 тисяч нових хворих, вчора – 7 тисяч. У Чехії (на початку березня) за добу інфікувались близько 13 тисяч, за вчора – 830 людей. В Італії місяць тому за день було до 23 тисяч нових хворих, сьогодні – 8,8 тисяч. Країни ЄС почали поступове послаблення карантинних обмежень.

В Україні, як і у сусідніх країнах, також епідеміологічна ситуація стабілізувалася, спостерігається позитивна динаміка. Хоча у деяких регіонах досі небезпечним залишається рівень зайнятості ліжок у реанімації: у Харківській області – 85%, у Сумській – 78%, у Миколаївській – 77%. 13 регіонів країни залишаються у «червоній» зоні, три — у «жовтій».

Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватись до четвертої. Традиційно сезон активного розповсюдження вірусних захворювань починається восени. Вчені прогнозують, що четверта хвиля може бути більш загрозливою через розповсюдження нових штамів коронавірусу.

В Індії нещодавно виявили «індійський» штам, до складу якого входять дві мутації вірусу. Дослідження цього штаму продовжується, він може виявитись небезпечнішим за «британський» та «південно-африканський».

В тему — Пандемия будет еще более смертельной в этом году — Bloomberg

У перший рік пандемії вчені вважали, що повторне зараження коронавірусом можливе через 6-9 місяців після хвороби. Українські епідеміологи проаналізували 1,2 тисяч випадків повторного зараження на «ковід». Висновки невтішні: найчастіше люди інфікувалися через 3-4 місяці, іноді – 5 місяців, були одиничні випадки зараження через півтора місяці.

загрузка...

Тож бачимо, що високий рівень антитіл в організмі зберігається недовго. Ті пацієнти, які нещодавно перехворіли на коронавірус, можуть інфікуватись вже восени.

Єдиний вихід попередити четверту хвилю коронавірусу – значно пришвидшити темпи вакцинації. Ізраїль, США, Велика Британія планують провести щеплення усього дорослого населення вже за декілька місяців. Україна може не встигнути провакцинувати громадян до кінця року.

Темпи вакцинальної кампанії є незадовільні. 4 квітня Президент дав завдання уряду розробити новий Національний план вакцинації. Очікую на цей документ. Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року провакцинувати 70% населення країни.

В тему — Вакцинация в Украине грандиозно провалена, а Степанов с Зеленским и в ус не дуют

 


загрузка...

Комментарии 5

 • «Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року провакцинувати 70% населення країни…»
  Ничего серьезного не будет. За такой длительный период уже давно должна быть четкая концепция — обычный и поэтапно-стуктурированный план. Покажите его. Хотя бы наброски. Интересно имееют ли все эти люди причастные к «борьбе с короной», хотя бы малейшие навыки планирования, системности, видения будущего и механизмов и способов преодоления. Странные времана и люди — «наступили.»

 • Маски верни, пидарас

 • сказал выродок который на здоровье людей нажился

 • /А что там по этому поводу думает светило медицины дохтур Комаровски?

 • Больше всего Уинстона угнетало сознание своей умственной неполноценности.
  О’Брайен с тяжеловесным изяществом расхаживал по комнате,
  то появляясь в поле его зрения Уинстона, то исчезая.
  О’Брайен был больше его во всех отношениях.
  Не родилось и не могло родиться в голове Уинстона такой идеи,
  которая не была бы давно известна О’Брайену, взвешена им и отвергнута.
  Ум О’Брайена содержал в себе его ум.
  Но в таком случае как О’Брайен может быть сумасшедшим?
  Сумасшедшим должен быть он, Уинстон.

  О’Брайен остановился, посмотрел на него. И опять заговорил суровым тоном:
  No one who has once gone astray is ever spared
  (Ни один из сбившихся с пути уцелеть не может).
  What happens to you here is for ever
  (То, что делается с вами здесь, делается навечно).

                «1984. Скотный Двор» ; Джордж Оруэлл

загрузка...