Почему падает рейтинг Зеленского и какие три задачи ему нужно сделать для перелома тенденции

Red Graph Down Stock Photo, Picture And Royalty Free Image. Image ...Социально-экономическая ситуация, которая стремительно ухудшается, со временем будет перекрывать какие-либо позитивы Зеленского (укр.)…

У порівнянні з квітневими показниками рейтинги президента Володимира Зеленського просіли на 5% – до 37,6% (серед тих, хто визначився з вибором і голосував би, якби вибори відбувалися наступної неділі), про це свідчать соціологічні дослідження КМІС.

Падение рейтинга Зеленского продолжилось и ускорилось — опрос КМИС

Будь-які рейтинги, які вимірюються задовго до виборів, не є аж надто репрезентативними, проте вони дозволяють зрозуміти тенденцію. Зараз, напередодні місцевих виборів, мають значення лише рейтинги кандидатів у мери міст або в органи місцевої влади. Адже українці починають більш-менш цікавитися політиками тільки ближче до виборів, а у період між виборами вони оцінюють діяльність, зокрема, й Зеленського, не надто прискіпливо.

А тенденції вимальовуються такі… Доволі високий рейтинг Зеленського, який зберігається вже більше року його президентства, базується на двох чинниках, третій поки що грає проти нього.

Перший. Немає жодних офіційних або неофіційних даних про те, що Володимир Зеленський замовляє або керує якимись корупційними схемами. Довкола нього – маса людей, яких звинувачують у подібних речах: Єрмак, Шмигаль, інші – майже всі. Але Зеленський не фігурує в жодній корупційній історії. Відтак, українці розуміють, що він особисто не краде і красти не хоче.

Другий. Українці дуже не хочуть війни. А Зеленський постійно намагається якось досягнути миру і робить це абсолютно щиро. Це також тримає його рейтинг.

Проте є ще один – третій – чинник, на якому тримається високий рейтинг будь-якого президента: соціально-економічна ситуація в країні. Та з цим у Зеленського великі проблеми.

Недолугий карантин жорстко вдарив по економічному стану українців. А уряд поки що не представив жодного плану компенсації втрат та виходу з економічної кризи. До того ж, криза почалася ще до карантинних обмежень – дірка в бюджеті тільки зростала. Тому вже виникають проблеми із зарплатнею бюджетників: лікарів, учителів тощо.

Цей чинник негативно впливає на рейтинги Зеленського, адже він зосередив у своїх руках всю владу і, по суті, одноосібно керує країною. Тому всі питання, в тому числі економічні – до нього.

Отже, просідання рейтингу Зеленського пояснюється соціально-економічними негараздами і відсутністю перспективи покращення ситуації. Тому в подальшому рейтинг президента просідатиме також.

Від стрімкого і суттєво обвалу Зеленського рятують перші два чинники. Але в разі суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації третій негативний чинник може перекрити позитив від перших двох.

Світом керують гроші. Але люди достатньо інертні, і на них можна впливати. Так, наприклад, якщо люди побачать чітку програму дій уряду, яка покликана вивести країну з кризи, у них з’являється надія. Та якщо замість програми люди бачать 10 недолугих сторінок, більше схожих на реферат студента-філолога про Пушкіна, вони розуміють, що є очевидні проблеми. Або якщо можновладці розповідають про економічний націоналізм, а самі при цьому йдуть із протягнутою рукою до МВФ, прохаючи про кредит на будь-яких умовах, люди розуміють, що щось тут не так…

загрузка...

Тому соціально-економічний чинник згодом перекриватиме наявні позитиви, а, відтак, падіння рейтингу президента продовжиться.

Щоб підтримка Зеленського знову почала зростати, йому потрібно виконати три цілком прості і зрозумілі задачі.

По-перше, стабілізувати економічну ситуацію. Але для цього слід робити прямо протилежні речі всьому тому, що влада робить зараз. Передусім, потрібно припинити тиснути на малий і середній бізнес і дати йому повну свободу.

По-друге, Зеленському потрібно досягнути хоча б невеличкого прориву в «мінському процесі».

По-третє, потрібно нарешті почати саджати корупціонерів і реалізувати цю передвиборчу обіцянку, бо весна прийшла, а саджати так і не почали. Це стосується Порошенка і не тільки його. Якщо боротьба з корупцією матиме конкретні наслідки для корупціонерів, а не обмежуватиметься намірами щодо них, українці підтримають такі дії і президента..

Олександр Кочетков — політичний аналітик, «Главред», 16 червня

 


загрузка...

Комментарии 7

 • Одну задачу- УЙТИ !!!!! Самому.

 • Этот еблан безмозглый должен повеситься!

  • Не — только повесить! — проголосовали 75 процентов избирателей

 • «Зеленський постійно намагається якось досягнути миру і робить це абсолютно щиро.»
  Чувак думал, что будет как в 95 квартале — много пиздеть и ничего за это не будет. Начал пиздеть… и никто не хлопает

 • То, что рейтинг у Недоробка дутый—это и к собаке под хвост не ходи.
  Понятно, что он падает, но падает уже с очень маленькой высоты.
  Я думаю, что у него уже нет никакого рейтинга. Просрал он его ещё в 2019 году. Не зря зачастили купленные с потрохами жидами эти фирмочки-рейтингоносцы, потому что рейтинга уже не было в начале этого года.
  На мой взгляд у него не больше 10% рейтинга. Примерно столько же у Вальцмана и ОПЗЖ. Чем дальше Одоробло будет у власти, тем менее легитимен и ненавистен будет для всех нас. ЕМУ ПОРА УХОДИТЬ!!!!!!!!

 • «Почему падает рейтинг Зеленского и какие три задачи ему нужно сделать для перелома тенденции…»
  Поздновато уже будет. А об тенденции?
  «Сидит чукча на обрыве.Подходит стадо оленей к обрыву.Чукче говорят:- Чукча, твой олень упал с обрыва…Чукча молчит.- Второй олень упал…Чукча молчит.- Все стадо упало с обрыва…Чукча задумчиво:- Однако… тенденция.»
  Очень похоже.

 • Как говорил Остап Сулейман Бэрта Мария Бендер Бей ‘ Великий гусекрад Паниковский умер и его уже не воскресить » .

загрузка...