«Мой великий учитель Трамп», или Как уничтожить собственную страну — урок для зеленинцев

https://hvylya.net/crops/5ff3a6/834x0/1/0/2020/06/01/5CtLp22D49nOT1niS9fJDS162u6eop1smUmlUPmf.png

Чем завершится «американский Майдан», пока непонятно. Но уже можно утверждать, что Дональда Трампа настигла его карма. Игнорирование фактов, пренебрежение наукой, пренебрежение к оппонентам, перманентный поиск козла отпущения вместо признания собственных ошибок и работы над ними, нагнетание в американцах ксенофобии и иррациональных предрассудков — создали тот опасный коктейль, который вдруг поджег американские города (укр.)…

Об этом пишет в статье для издания «Хвиля» известный украинский юрист, публицист, переводчик и общественный деятель Геннадий Друзенко.

Схоже, карма догнала «великого учителя» українського президента. Ще чотири місяці тому здавалось, що Трамп майже напевно переобереться на другий строк: економіка цвіла, безробіття було одним з найнижчих за всю повоєнну історію, фондовий ринок встановлював абсолютні рекорди вартості американських компаній, а спроба усунути президента з посади в порядку імпічменту зазнала нищівного фіаско. Коли 4 лютого Трамп зачитував своє щорічне послання до Конгресу, він був справжнім тріумфатором, на тлі якого розрізнені та розгромлені демократи виглядали як безнадійні лузери.

Впродовж трьох весняних місяців Америка радикально змінилась. Виявилось, що найпотужніша економіка світу найменш готова до пандемії коронавірусу, яку ще в лютому Трамп порівнював із «сезонним грипом»: США із великим відривом стали абсолютним чемпіоном як за кількістю хворих, так і за кількістю смертей від COVID-19. Рівень безробіття з допандемійних 3,5% злетів до 15% і продовжує зростати, провокуючи експертні суперечки, сягне він абсолютного максимуму часів Великої депресії, коли кожен 4-й працездатний американець не мав роботи, чи ні. Фондові індекси обвалились. Вперше за всю історію США в усіх штатах був запроваджений надзвичайний стан…

В тему — Третья фаза эпохального провала дебила Трампа в борьбе с коронавирусом — Die Welt

І от минулого тижня Америка вибухнула. Смерть чорношкірого американця Джорджа Флойда, який начебто розрахувався в магазині фальшивою 20-доларовою банкнотою і якого за це при затриманні задушив поліцейський, підірвала США. За масштабом, інтенсивністю, рівнем насилля, матеріальними збитками події останніх днів нагадують хіба що найбільш гарячі протести часів антив’єтнамської кампанії 1960-70-х років.

Намагання центральної влади виставити протести як безлад, влаштований лівими радикалами-анархістами, та відновити порядок грубою силою (яка часто явно виходить за рамки не просто розумної потреби, а і здорового глузду, як у випадку з самим Флойдом чи, приміром, коли поліцейські свідомо відкривають прицільний вогонь по журналістах гумовими кулями) тільки підливає олії у вогонь.

Другу ніч поспіль шини палають навіть у Білого дому, а запровадження комендантської години та введення у міста підрозділів національної гвардії, не зупиняє протестуючих. Пентагон оголосив про готовність задіяти армію для наведення порядку…

Чим завершиться «американський Майдан» наразі незрозуміло. Але вже можна стверджувати, що Дональда Трампа наздогнала його ж карма. Ігнорування фактів, нехтування наукою, зневага до опонентів, перманентний пошук офірного цапа замість визнання власних помилок та роботи над ними, розбурхування в американцях ксенофобії та ірраціональних забобонів – створили той небезпечний коктейль, який раптом підпалив американські міста.

З одного боку, масовий суспільний протест свідчить, що в американців зберіглось те, що робить їх американцями – фанатична любов до свободи, недовіра до уряду, готовність відстоювати свої права та віра в справедливість, яку громадяни мають право відновлювати не лише в судах, а й акціями прямої дії.

З іншого боку, сьогодні будь-якому неупередженому спостерігачеві зрозуміло, що Америка увійшла в період найглибшої комплексної кризи з часів Великої депресії. Причому це криза саме американської державності, яка попри всі виклики та потрясіння змогла безперервно проіснувати майже 250 років.

В тему — США сотрясаются под многочисленными ударами, а Трамп лишь ухудшает ситуацию — The Washington Post

загрузка...

Я сподіваюсь, що США, які здобули незалежність у протистоянні з наймогутнішою імперією світу, відстояли її у 1812 році, завоювали та колонізували безмежні простори Дикого Заходу, пережили громадянську війну, перетворились на економічну надпотугу в часи Реконструкції, здолали Велику депресію, зробили вирішальний внесок у перемогу над тоталітаризмом під час Другої світової війни та виграли Холодну війну у Радянського Союзу, здолають і цю кризу та вийдуть з неї оновленими та ще сильнішими.

Але українським елітам, які зробили безальтернативну ставку на Вашингтон, слід усвідомити, що хворий титан приречений на певний час зосередитись на власних проблемах. Оскільки його безвідповідальний лідер спромігся загострити усі хронічні хвороби американського суспільства: кричущу економічну нерівність, архаїчну виборчу систему, вкрай неефективну систему охорони здоров’я, культ маскулінности та насильства, расові забобони тощо…

А зеленінцям (почув цей влучний термін у Сергей Гайдай) слід усвідомити, що відсутність стратегії, гра на почуттях не надто освічених мас, зверхнє ставлення до науки, безвідповідальні обіцянки влади, апеляція до ірраціонального в людині, віра в можливість управляти країною за допомогою Твітера (в українському випадку «відосиків»), призначення на ключові посади зручних та лояльних замість незручних, але професійних, вічний пошук винуватих замість визнання власних помилок та роботи над ними, неготовність та неспроможність здійснювати структурні реформи, коли запит на радикальні зміни в суспільстві назрів, — чреваті політичним банкротством і навіть колапсом державності.

Це Америка зі своїми віковими демократичними традиціями, потужними інститутами, інноваційною економікою та фактично необмеженими ресурсами напевне переживе шторм, який накликав на неї Трамп. В Україні, яку попередній президент присадив на фінансову голку «наших міжнародних партнерів» і забув у реанімаційному відділенні МВФ, американський буревій може запросто пустити на дно або змусити шукати порятунку у неспокійній заводі «русского мира».

 


загрузка...

Комментарии 12

 • Основной меседж- все пропало!

  Америка в дерьме. Трамп дебил. Украине поэтому конец.
  Все как Кремль прописал.

  Что можно Сказать про этого писаку? Дешевая и неграмотная проститутка за работой.
  Хотя нет. Не буду обижать честно работающих проституток. Он не проститутка.
  Он кацапская бд&дь!

  Это чмо называет чёрные погромы — американским «Майданом».
  То есть оно не видит разницы между Революцией Достоинства и бандитскими погромами и грабежами.
  Оно ( неизвестный ыксмерд) Пишет:
  « Чим завершиться «американський Майдан» наразі незрозуміло…»…!???
  Как раз зрозумило.

  Абсолютно понятно, что эти погромы инспирированные «леваками- демократами»
  ( не исключено и кремлем) быстро пройдут. Надо отдать должное. ТРампу- он действует адекватно.
  Нет никакого сомнения, что это не « великая депрессия».
  И Все у них будет нормально.

  Чего нельзя сказать о Российской педерации.

  • Должное Трампу отдадут избиратели на выборах, юноша, не волнуйтесь.
   И если стычки с полицией и забудутся, то огромное количество смертей от коронавируса и первое место в мире по числу инфицированных вряд ли.
   Трампу припомнят его болтовню на начальной стадии пандемии.

   • за Трампа.
    США вырулит. Не сомневайся.

    У нас проблем больше. У нас война с русским рейхом.
    Не сша, а Украина в реальной опасности.

 • Трамп притиснув кагал за їх гнилі яйця, ті у відповідь влаштували погроми.
  Кагалу капут так чи інакше, ваш час брехунів закінчується.

  • трампон µuΔák и хY%ляцкий сексот .

   трампон=хY%ло «разваливают» США и НАТО .
   вместе с трампоном
   µuΔákами оказались республиканцы -спасатели , @лять, трампона от импичмента

 • Трамп это пyтинский бабуин и ему место в музее ископаемых обезьян. А самому пyтину место в камере смертников в кандалах.
  А о дружбе этих двух окаменевших пидорасов будут еще писать статьи палеонтологи.

  • Имеет свои плюсы и минусы.
   Это их проблема выбора.

   Да, он под влиянием Путина и это плохо для Украины.

   Но в случае с погромщиками он действует правильно.
   Мирные протесты — иди хоть под белый дом.
   Погромщик? Пожалуйте в отделение.

 • Поддержала Россию в газов споре с Украиной —

  https://youtu.be/uZ61upHTP3Q

  • Не брезгуешь напидарасить в эфире, да Сереженька? А как тебе зарплатка в УЗ? Не жмет? Журнашлюшка, хе-хе…

 • Палата N6. — Откуда парниши? — Из леса, вестимо. А статья красивая, как картина. И правильная. И на соловьиной. А уродам не нравится… ((

 • Трамп напыщенный барыга измеряющий политику сделками,ложью и тупостью.Поэтому с кремлёвским лилиПУТОМ у них много общего. Уйдут с позором ,а скрепоносный не факт что живым.

 • Как будто никто не вспоминает про Тимошенко но в коментах нет-нет да и выльют пару ведер помой на нее. Насколько она опасна для них что даже в такой ситуации ее боятся как огня.

загрузка...